Системи пожежогасіння

Система пожежогасіння – це сукупність встановлених стаціонарно спеціальних технічних засобів пожежогасіння, які служать для гасіння вогнищ займання за рахунок наявності в них спеціальних речовини. Забезпечує оперативне гасіння вогнища займання без участі людини. Конструктивно автоматичні установки пожежогасіння складаються з резервуарів наповнених необхідною кількістю вогнегасної складу, пристроїв управління і контролю, системи трубопроводів і насадок-розпилювачів.

Існує кілька типів систем пожежогасіння, залежно від використовуваних речовин:

 1. Газове пожежогасіння. Газові системи пожежогасіння – сукупність технічних стаціонарних технічних засобів пожежогасіння для гасіння вогнищ пожежі за рахунок автоматичного випуску газової вогнегасної речовини. За конструктивним виконанням можуть бути двох типів: централізовані і модульні. В якості речовини, яка застосовується для гасіння пожежі застосовується аргон, азот, шестіфосфорная сірка, двоокис вуглецю, інерген та інші гази;

2. Водяна система пожежогасіння. Вода є найбільш широко застосовуваним засобом гасіння пожеж, пов’язаних з горінням різних речовин і матеріалів.  Перевагами води є її дешевизна і доступність, відносно висока питома теплоємність, висока теплота випаровування, хімічна інертність по відношенню до більшості речовин і матеріалів. Застосовується вода звичайним розпиленням або різними системи тонкодисперсного розпилення води;

3. Система пінного пожежогасіння. Піна – найбільш ефективне і широко застосовується вогнегасна речовина ізолюючого дії, являє собою колоїдну систему з рідких бульбашок, наповнених газом. Плівка бульбашок містить розчин ПАО у воді з різними стабілізуючими добавками. Піни поділяються на повітряно-механічну і хімічну. В даний час в практиці пожежогасіння в основному застосовують повітряно-механічну піну.

4. Системи порошкового пожежогасіння – гасіння пожежі вогнегасним порошковим складом. У ряді випадків порошок є єдиною вогнегасною речовиною, придатною для гасіння специфічних типів пожеж (наприклад, при горінні лужних металів).

5. Аерозольне пожежогасіння – пожежогасіння з використанням продуктів горіння аерозолеутворюючого складу, який має вогнегасну дію на вогнище пожежі.

6. Комбіновані системи пожежогасіння.

Наші фахівці з пожежної безпеки допоможуть вибрати Вам оптимальний варіант системи пожежогасіння у відповідності з усіма нормами, здійснять проектування, монтаж, технічне обслуговування систем пожежогасіння на об’єктах будь-якої категорії складності.

0

Завершених проектів

0

Консультацій

0

Рекомендацій

0

Задоволених клієнтів
ОБРАТНАЯ СВЯЗЬ