Система контролю та управління доступом

Системи контролю і управління доступом (СКУД) являють собою системи, які призначені для автоматизації контрольно-пропускного режиму на об’єкті.

Під контрольно-пропускним режимом слід розуміти розмежування прав доступу між співробітниками та відвідувачами а також зонування об’єкта на окремі приміщення. Тобто система розмежовує безпосередньо співробітників, які можуть мати доступ:
— в усі приміщення;
— в усі, окрім визначеного переліку (наприклад, працівники офісу можуть не мати доступу в складські приміщення)
— тільки в певні приміщення (ті ж співробітники офісу, можуть безперешкодно потрапити в офіс, але не можуть – на склад, в виробничі приміщення тощо).

Це що стосується внутрішнього пропускного режиму.

Далі – зовнішній пропускний режим. Система також повинна розмежовувати вхідний потік людей на вищезазначених співробітників і простих відвідувачів. Відвідувачам, найчастіше, надаються разові перепустки з наданням певних прав, які теж, чітко прописані системою. Приміром, експедитор, якому надається доступ в складські приміщення, не повинен переміщатися по виробництву.

Крім того, СКУД – це ще й докладна і точна звітність. Система реєструє всі переміщення по території об’єкта з прописаним таймінгом і дуже добре працює в поєднанні з системою відеоспостереження.

Структура

Побудова системи контролю доступу в ґрунтується на двох основних поняттях:

  1. Зони доступу – це обмежені замкнуті частини будівлі доступ до яких може здійснюватися виключно через точки проходу.
  2. Точки доступу – це перепони, які створюються для обмеження проходу в зони доступу з механізмом ідентифікації і фіксації факту проходу. Таким чином, точка доступу – ключовий механізм, який забезпечує санкціоноване рух вхідного і вихідного потоку на території об’єкта.

Обладнання СКУД

І. Перепони

  • Для встановлення на двері: електрозасувки, електромагнітні замки і електромеханічні замки.
    Розрізняються схемою відкриття /закриття, тобто, наприклад, електрозасувка, при подачі напруги, може як закриватися, так і відкриватися, електромагнітні замки – напругою тільки закриваються, а електромеханічні – подачею напруги можуть бути відкриті тільки один раз (до моменту відкриття и дверей).
  • Для встановлення в проходах та /або проїздах: турнікети, шлюзові кабіни, ворота і шлагбауми.
    Фактором вибору, в даному випадку, служать вимоги до безпеки об’єкту, ширина проходу і тип вхідного потоку (люди або автомобілі) . Якщо потрібно управляти потоками людей в громадському місці, варто вибрати турнікети, а якщо потрібно обмежити в’їзд транспорту на територію підприємства або паркінгу – кращим варіантом будуть ворота або ж шлагбауми.

ІІ. Зчитувачі

Зчитувач являють собою спеціальний пристрій, який зчитує код ідентифікатора і передає його на контролер, який визначає санкцінованість доступу. Зчитувачі розрізняються залежно від використовуваного ідентифікатора.

ІІІ. Ідентифікатори

Можуть мати різні форми: карта, браслет, електронний ключ, брелок. Іноді ідентифікатор як апаратний засіб в системі може взагалі бути відсутнім, наприклад, якщо мова йде про біометричні системах, де ідентифікатором виступає райдужна оболонка ока або відбитки пальців.

ІV. Контролер

Контролер – це основа системи. Він містить базу ідентифікаторів та інформацію про права доступу на об’єкт їх власників. Контролер порівнює код, отриманий з зчитувача, порівнює його з наявною базою і приймає рішення про допуск або відмову в ньому.

Сфера застосування

СКУД, на сьогоднішній день, – невід’ємна частина повсякденного життя практично кожної людини. Це простий і дієвий механізм забезпечення безпеки офісів, банків, паркінгів, навчальних закладів, громадських місць (стадіони, метрополітен і т.д.).

Крім того, все частіше СКУД застосовується в житлових комплексах, приватних котеджах і інших об’єктах житлового призначення.

Якщо Ви бажаете встановити систему контролю доступу, зверніться за консультацією до наших спеціалістів за тел. (044) 525-28-53, 525-28-63 або напишіть нам запит на сайті.

0

Завершених проектів

0

Консультацій

0

Рекомендацій

0

Задоволених клієнтів
ОБРАТНАЯ СВЯЗЬ