Диспетчеризація

Диспетчеризація

Диспетчеризація (центральний пульт управління) системами протипожежного захисту та автоматизації систем протипожежного захисту забезпечує контроль, сигналізацію і керування роботою систем. Центральний пульт управління встановлюється на об’єктах, де передбачені системи оповіщення людей про пожежу та управління евакуацією 4 та 5-го типу, а також у будинках громадського призначення умовною висотою більше 47 метрів.

Центральний пульт управління СПЗ забезпечує:
1. Дистанційне керування та моніторинг всіх необхідних функцій систем протипожежного захисту та обладнання, яке не входить до СПЗ, але пов’язане із забезпеченням безпеки людей на об’єкті при виникненні пожежі.
2. Реєстрація всіх подій і ситуацій, які виникають в системах протипожежного захисту.
3. Поділ доступу до програмних комплексам, як мінімум на три рівні: (оперативно-черговий персонал, обслуговуючий персонал, адміністратор системи).

До складу центрального пульта управління СПЗ входить:
— Автоматизоване робоче місце оперативно-чергового персоналу;
— Сервер для обробки інформаційних потоків;
— Програмне забезпечення;
— Мережа устаткування для збору та передачі інформації.

Диспетчеризація може об’єднати в одну систему комплекс систем протипожежного захисту (пожежна сигналізація, пожежогасіння, димовидалення, підпір повітря, оповіщення) та інженерні системи будівлі.

Протипожежна диспетчеризація являють собою процес моніторингу, контролю та оперативного управління системами протипожежного захисту та інженерними системами з метою забезпечення пожежної безпеки. Диспетчеризація тісно пов’язана автоматикою СПЗ з тією різницею, що автоматика СПЗ здійснює управління системами протипожежного захисту, а диспетчеризація здійснює контроль стану з можливістю ручного управління системами. Таким чином, головне завдання диспетчеризації – не управління, а моніторинг стану та роботи систем, які задіяні в процесі виявлення та ліквідації спалаху.

До систем протипожежного захисту, з якими має зв’язок диспетчеризація через систему пожежної автоматики, відносять такі:

  1. Система пожежної сигналізації. Протипожежна диспетчеризація отримує інформаційні сигнали від пожежних сповіщувачів про їх стан (справність, відсоток запилення і т. д.), А в разі спрацювання, про зону або конкретне приміщення, де система зафіксувала пожежу.
  2. Автоматична система пожежогасіння. Отримує інформацію про спрацювання системи, її стан (несправність системи управління насосами, падіння тиску в трубопроводі і відключення автоматичного пуску насосів). Якщо це водяне пожежогасіння – то ще й про пуск насосної станції та її роботу.

III. Система оповіщення про пожежу та управління евакуацією людей. Система диспетчеризації отримує сигнал про включення системи. Також диспетчеризація дозволяє управляти системою СОУЕ: включити або відключити її в ручному режимі.

  1. Система димовидалення. Диспетчеризація отримує інформацію про стан:
  • вентилятора димовидалення (наявність напруги, пуск, несправність системи управління вентилятором, вимкнення автоматичного к пуску),
  • клапанів димовидалення (наявність живлення або несправність мережі управління).
  1. Система підпору повітря. Диспетчеризація отримує інформацію про стан:
  • вентиляторів підпору (пуск, наявність живлення, відключення автоматичного пуску, несправність мереж управління)
  • клапанів підпору (відкриття або несправність).
  1. Система управління протипожежними перешкодами (штори, ворота, двері, вогнезатримуючі клапани повітроводів). Диспетчеризація отримує інформацію про стан перепон (відкрито/закрито), про наявність чи відсутність живлення і про можливі несправності.

Диспетчеризація, також, дозволяє відстежувати стан інженерних систем будівлі, які мають відношення до СПЗ:

І. Система вентиляції і кондиціонування. Повинна бути відключена у всій будівлі в разі виникнення пожежі, так як вогонь дуже швидко може поширитись через шахти вентиляції.

ІІ. Система управління ліфтами і ескалаторами. Диспетчеризація відстежує режим нормальної роботи і роботи в режимі «пожежа». При пожежі ліфти повинні автоматично опуститися на перший поверх, а евакуація людей повинна проводитися тільки по сходах.

0

Завершених проектів

0

Консультацій

0

Рекомендацій

0

Задоволених клієнтів
ОБРАТНАЯ СВЯЗЬ