10 ознак того, що зловмисники зацікавилися вашим житлом

10 ознак того, що зловмисники зацікавилися вашим житлом

Щодня в Києві під приціл домушників потрапляють сотні квартир. Тому ми зібрали 10 ознак, за якими можна перевірити, чи не виявилася під загрозою ваш будинок?

1. У двері подзвонили, але за нею нікого. Часто так можуть пустувати діти, але, якщо це повторюється неодноразово, варто бути уважнішими. Таким чином злодії перевіряють, є хто вдома чи ні.

2. Періодично вам дзвонять на телефон і, не чекаючи відповіді, кидають трубку. Або з’ясовують, куди вони додзвонилися, хто проживає за цією адресою. Варто звернути особливу увагу, якщо почастішали дзвінки з комунальних або інших служб (ЖЕКи, Водоканал, Міськгаз) з проханням повідомити, коли господарі бувають вдома під приводом проведення певних робіт.

3. Ваші діти говорять, що їх розпитували про квартиру, хто в ній живе, про батьків і їх роботі.

4. Несподівано перестав працювати дверний замок або вставляєте ключ. Це може свідчити про те, що його намагалися зламати.

5. Якщо у двері виявляються сторонні предмети або заліплений вічко. Це може бути сірник, паличка або інша дрібниця. Їх залишають між дверною коробкою і дверима, і коли ви відкриваєте двері — цей предмет падає біля неї. Таким чином злодій бачить, що ви були вдома і може фіксувати переміщення господарів.

6. Порядок з проханням з’явитися в якусь організацію в певний час. Обов’язково заздалегідь зателефонуйте в цю організацію і переконайтеся в тому, що саме вони залишили подібну записку.

7. Якщо в під’їзді або біля будинку часто зустрічається незнайомець. Якщо хтось викликав підозру, не зайвим буде уточнити у людини, до кого він прийшов і з якою метою. Прояв пильності може від лякати злодія.

8. Часті візити співробітників різних організацій, компаній з питаннями або опитуваннями. Особливу підозру повинні викликати питання про час вашої присутності будинку, про графік вашої роботи і т.д.

9. Ваші двері і замок хтось уважно оглядає. Це досить явна ознака недобросовісних людей. Проявіть пильність, дізнайтеся, що потрібно сторонній людині у вашої квартири. Скажіть, що зателефонуйте в поліцію.

10. З під’їзду виносять речі. З одного боку, це може бути пов’язано з переїздом сусідів, але не виключено, що це роблять зловмисники. Уточніть, з якої квартири речі. Пошукайте господаря і переконайтеся в правомірності того, що відбувається. Прояву недбалості в таких випадках може призвести до того, що ваше житло буде наступним.ОБРАТНАЯ СВЯЗЬ