Як ефективно використовувати муляж камери в складі системи відеоспостереження?

Все частіше і частіше злочинці потрапляють за грати через те, що їх піймали за допомогою камер відеоспостереження. І тому росте довіра до відеоспостереження з боку як власників бізнесу, так і громадян, яким треба захистити свої будинки. Фактично люди вважають камери настільки ефективними, що часто вони встановлюють навіть не самі камери, а просто їх муляжі. При цьому вони впевнені, що ці муляжі самі по собі будуть працювати як стримуючий фактор.

У питанні про те, як працює муляж камери, укладений якийсь подвійний сенс, тому що насправді муляж не працює. Він потрібен тільки «про людське око», і в багатьох випадках цього виду досить для того, щоб запобігти чиїсь незаконні і небажані дії. Муляж дешевше, ніж справжня камера, і при правильному виборі його типу та місця розташування він може бути цілком ефективним інструментом забезпечення безпеки.

Головне достоїнство муляжу — його цінова доступність. Він коштує набагато дешевше, ніж працює камера, і при цьому дозволяє досягти практичних результатів.

Недолік муляжу не тільки в тому, що він не дає зображення. Він ще й здатний вселяти своєму власникові помилкове відчуття безпеки. Коли муляж протягом деякого часу успішно виконує свої функції, показуючи всім потенційним порушникам, що тут, нібито, працює камера, у власника об’єкта виникає відчуття, що все в порядку, і що у нього в руках — надійна система безпеки.

Муляж ефективний там, де ніхто не може підібратися до нього настільки близько, щоб побачити, що він не дає зображення. Тільки-но у когось виникне розуміння, що перед ним — муляж, як даний об’єкт в одну мить стане беззахисним. Порушники дозволять собі робити те, що їм заманеться, і кошти зупинити їх, можливо, вже не буде.

Муляж може бути неефективним. Його неправильне розташування і вузький «огляд» легко підштовхне стороннього спостерігача до розуміння того, що камера — несправжня. Тому до підбору виду муляжу і його розташування слід підходити досить ретельно, хоча, зрозуміло, на це буде потрібно менше зусиль, ніж на розміщення справжньої камери.

Встановлений муляж повинен виглядати настільки реалістично, наскільки це можливо. Вибір типу і дизайну муляжу, а можливо і бренду, повинен так само добре відповідати місцю його установки, як якщо б це була справжня камера. Іншими словами, при установці муляжу треба уявити собі, яку справжню камеру тут слід було б розмістити. При цьому до питання про недосяжності муляжу слід підійти чи не більш ретельно, ніж в разі влаштування, що дає зображення. Правда про сутність муляжу не повинна бути ніким розкрита.

Слід подумати і про майбутнє. Коли на об’єкті буде, нарешті, встановлена ​​справжня система відеоспостереження, муляж може «увійти до її складу». Добре, якщо і камери, і муляж виявляться при цьому одного виконання і однієї торгової марки, щоб з боку було незрозуміло, де що.ОБРАТНАЯ СВЯЗЬ