Як вести себе при пожежі в торгово-розважальному центрі

Більшість з нас регулярно опиняються в торгових центрах, кінотеатрах, поліклініках, готелях та інших громадських місцях. В черговий раз треба всім нам нагадати про необхідність пам’ятати найосновніші правила поведінки при пожежі в найбільшій будівлі.

Що потрібно пам’ятати при відвідуванні громадських місць!!!
Законом встановлено, що в кожному громадському будинку з великою кількістю відвідувачів обов’язково повинні бути:
не менше двох виходів в різних частинах будівлі;
світлові покажчики «ВИХІД» зеленого кольору, що вказують напрямок до найближчого виходу;
роздрукована на папері і поміщена на видному місці схема евакуації людей у разі надзвичайної ситуації, на якій позначені виходи і сходи.
В результаті спалаху в приміщенні миттєво утворюється задимлення, істотно погіршує видимість. Більш того, за інструкцією під час пожежі будівля підлягає знеструмлення. Буде відключено основне освітлення, залишиться тільки аварійне.
Тому при відвідуванні великих торгових і розважальних центрів потрібно постаратися запам’ятати, в якому напрямку знаходиться вихід. Це допоможе зорієнтуватися і вибрати правильний напрямок руху при появі перших ознак виникнення небезпеки, криках про пожежу, спрацьовуванні сигналізації. Якщо місцезнаходження виходу згадати не вдається, на допомогу прийдуть згадані зелені світильники-покажчики «ВИХІД», розміщені на стінах плани евакуації, покажчики у вигляді біжить зі стрілками. Вони вказують напрямок руху в екстреній ситуації.

Що робити при пожежі!?
В першу чергу рекомендують не піддаватися паніці і постаратися діяти спокійно і обдумано.
Переміщатися потрібно в бік найближчого виходу і міжповерхових сходів, до нього ведучої. Категорично заборонено користуватися ліфтами, щоб не опинитися в них заблокованими. Ліфти в будь-який момент можуть опинитися виключеними.
В умовах поганої видимості легше пересуватися, дотримуючись стіни, перил, поручнів. Більша частина продуктів згоряння прагне піднятися вгору, тому в диму найкраще пересуватися, нахилившись якнайнижче до більш чистого повітря.
Дихати в умовах задимлення краще через вологу тканину, яка виконає роль своєрідного фільтра. Вона допоможе знизити кількість продуктів згоряння, що потрапляють в органи дихання. Якщо її нема чим змочити, слід використовувати тканину суху. Може стати в нагоді хустку, рукав, статі, комір або інший елемент одягу з пропускає повітря матерії.
Виявивши попереду горіння або різке збільшення температури, слід змінити маршрут руху.
При загорянні одягу не варто починати бігти — це прискорить її горіння. Треба якомога швидше позбутися від загорівся предмета одягу.
Якщо вибратися до виходу не вдається, потрібно знайти найменш задимлені приміщення, яке може послужити притулком до приходу допомоги пожежних або рятувальників. При цьому необхідно всіма можливими шляхами подавати сигнали про своє місцезнаходження: махати з вікна шарфом, світити телефоном або ліхтариком. Це допоможе професіоналам швидше вас виявити і евакуювати.
Стрибати з вікон фахівці радять тільки в самому крайньому випадку, якщо висота не перевищує третього поверху. При цьому слід спочатку постаратися звісити на руках якомога нижче, щоб зменшити відстань між ногами і землею.
Перебуваючи в приміщенні з придатним для дихання повітрям, не варто без необхідності відкривати вікна. Через них може утворитися повітряна тяга, яка притягне в приміщення дим набагато швидше.
Опинившись у безпечному місці, слід оповістити про пожежу екстрені служби. З тією ж метою можна використовувати кнопку пожежного сповіщення при наявності її в зоні видимості. Вибравшись з дому, постарайтеся надати можливу допомогу потерпілим.ОБРАТНАЯ СВЯЗЬ