Що може запропонувати відеоспостереження?

Ми часто чуємо по телевізору про те, як камери відеоспостереження зафіксували чергове правопорушення, але не часто замислюємося про реальні можливості таких систем.
Дійсно, відеоспостереження зараз вже є абсолютною нормою, і ніхто не дивиться на камеру відеоспостереження з особливим трепетом або якимсь побоюванням. Ми все частіше чуємо про «розумні міста», напхані камерами відеоспостереження, але все ж для багатьох людей системи відеоспостереження залишаються незрозумілим засобом охорони.
Давайте ж разом розберемося, що можуть запропонувати нам сучасні системи відеоспостереження і чи дійсно вони такі ефективні, як нам їх представляють.
Що таке система відеоспостереження і з яких компонент вона складається?
У більшості випадків система відеоспостереження являє собою одну або кілька відеокамер, записуючий пристрій і монітор. Залежно від типу системи і її масштабності можуть бути різні додаткові пристрої, а саме шлагбаумів або турнікетів. Також система включає в себе кабелі для підключення камер до відеореєстратора і інші периферійні пристрої, такі як блоки живлення та інше.
У чому відмінність тієї чи іншої системи і яка з них краще?
На сьогоднішній день існує два види систем відеоспостереження — цифрові і аналогові. Найбільш просунуті і технологічні — це, звичайно ж, цифрові системи. Вони мають більш потужний функціонал, а також працюють на дуже високій роздільній здатності. Але справа в тому, що і аналогові системи можуть похвалитися своїми перевагами. Аналогові системи значно дешевше цифрових. Дозвіл сучасних аналогових камер відеоспостереження досягає ні багато ні мало 8 мегапікселів, а це вже досить серйозно. За допомогою таких камер можна розгледіти обличчя людини або, знову таки, номерні знаки на відстані більше десяти метрів.
Куди рухається ринок систем відеоспостереження і чим можна здивувати користувача?
Зараз важко когось чимось здивувати. Якщо говорити про розвиток, то зараз стрімко розвивається напрямок відео аналітики — це розпізнавання осіб і державних номерів автомобілів. Є рішення на базі всього однієї камери для ведення обліку всіх машин, які в’їхали на територію. При цьому камера «розуміє» не тільки номер автомобіля, але і його марку. Крім того, камера може подавати сигнал для управління шлагбаумом чи іншим виконавчим пристроєм при вигляді номерного знака, занесеного в спеціальний «білий» список на відеокамері.
Яку систему відеоспостереження можна порекомендувати звичайним користувачам для установки у себе вдома?
У кожного свої уявлення про завдання, які повинна виконувати система відеоспостереження. Дехто надає перевагу IP-камерам з трансляцією відео потоку в інтернет, а комусь потрібно контролювати весь периметр ділянки. В такому випадку можна встановити аналогову систему з високою роздільною здатністю. У будь-якому випадку, підбір обладнання, як і монтаж, краще довірити професіоналам.ОБРАТНАЯ СВЯЗЬ