Технологія спринклерної системи пожежогасіння

Людина завжди прагне до поліпшення рівня свого життя, і тому науковий прогрес торкнувся всіх її сторін — від медицини до техніки і економіки. Звичайно ж, не могли залишити поза увагою таку важливу сторону життя, як безпека, збереження майна, здоров’я і життя людини під час пожежі.

Зараз неможливо собі уявити, щоб пожежу на великій площі намагалися локалізувати і загасити звичайним вогнегасником, ці часи давно в минулому. А так як не завжди пожежна команда може своєчасно прибути на місце події, доводиться шукати різні способи, що дозволяють відразу ж ліквідувати вогнище загоряння, і навіть в умовах відсутності людей на об’єкті.

Перші системи пожежогасіння згадуються ще в працях давньогрецького вченого Архімеда. Це були системи, в основі яких був принцип підйому води, як самого доступного засобу гасіння пожеж, це були пристрої типу насосів. А з кінця 19 століття з’явилися так звані спринклери.

Сучасна автоматична система пожежогасіння — це спринклерна система. Вона являє собою систему зі сталевих або пластикових трубопроводів, де під тиском знаходиться склад для гасіння вогню. Важливою частиною спринклерної системи пожежогасіння є насадки, поверхня яких реагує на підвищення температури.

Коли виникає пожежа, насадка розплавляється і вогнегасний склад, який знаходиться під тиском, вивільняється і покриває собою осередок вогню. І що найголовніше, це обладнання спрацьовує, навіть якщо в приміщенні немає людей. Рух води автоматично фіксується і черговий персонал отримує інформацію про спрацювання системи. Крім того, сигнал про пожежу передається на пожежну сигналізацію, щоб включилися системи сповіщення і були проведені заходи по евакуації.

Сучасні спринклерні системи пожежогасіння відрізняються високою інерційністю гасіння пожеж. Вони мають невеликий розмір і при цьому витримують великий тиск і відрізняються високим терміном служби. Їх можна монтувати в стіну або в стелю, а також в різні будівельні конструкції.

Водяне пожежогасіння найчастіше використовують для захисту великих площ з великою висотою. За ціною водяне пожежогасіння не має собі рівних і не вимагає особливих витрат в найближчі 10 років, чого не скажеш, наприклад, про порошкову системі пожежогасіння, де через 5 років потрібно замінити всі порошкові модулі.ОБРАТНАЯ СВЯЗЬ